Kaрен Хачанов стана първия осминафиналист на турнира Мастърс 1000 в

...

Карен Хачанов на осминафинал в Париж след отказване на Матю Ебдън

Kaрен Хачанов стана първия осминафиналист на шампионата " Мастърс " 1000 в Париж. Руснакът завоюва мача си от втория кръг след отричане на австралиеца Матю Ебдън при резултат 6-2, 2-0.

Програма за втория ден на
Програма за втория ден на " Мастърс " 1000 в Париж

Днес ще станат известни първите 4 осминафиналисти

Ебдън беше изнемощял в квалификациите, само че се възползва от късното отдръпване на №14 Кайл Едмънд и зае неговото място в схемата. Австралиецът явно не беше подготвен за мача и откакто взе един гейм на свое подаване и общо 23 точки се отхвърли. Така Качанов ще гледа на следващия ден с интерес мача сред Фелисиано Лопес (Испания) и Диего Шварцман (Аржентина), от който ще излезе противника му на осминафинала в четвъртък.

В приключилите досега дуели от първия кръг Даниил Медведев (Русия) разгроми Пабло Кареньо Буста (Испания) с 6-2, 6-2, а сънародника на Кареньо Буста, Фернандо Вердаско постави завършек на очакванията на представителя на домакините Жереми Шарди след 6-4, 6-4.

1/16-финали на шампионата " Мастърс " 1000 в Париж:
Рафаел Надал (Испания, №1) - Фернандо Вердаско (Испания) 17-3 победи
Ришар Гаске (Франция) - Джак Сок (САЩ, №16) 0-3
Борна Чорич (Хърватия, №11) - Даниил Медведев (Русия) 3-1
Жил Симон (Франция) или Люка Пуй (Франция) - Доминик Тийм (Австрия, №6)
Александър Зверев (Германия, №4) - Франсис Тиафо (САЩ) 2-1
Фелисиано (Лопес (Испания, кв.) - Диего Шварцман (Аржентина, №15) 1-1
Карен Хачанов (Русия) - Матю Ебдън (Австралия, ЛЛ) 6-2, 2-0 отричане
Пиер-Юг Ербер (Франция, УК) или Михаил Кукушкин (Казахстан, СЕ) - Джон Иснър (САЩ, №8)

Долна част на схемата:
Кевин Андерсън (Южна Африка, №7) - Николоз Басилашвили (Грузия) 2-0
Адриан Манарино (Франция) - Кей Нишикори (Япония, №10)
Фабио Фонини (Италия, №13) - Мартон Фучович (Унгария) или Беноа Пер (Франция)
Милош Раонич (Канада) или Жо-Вилфред Цонга (Франция, УК) - Роджър Федерер (Швейцария, №3)
Марин Чилич (Хърватия, №5) - Филип Колшрайбер (Германия) 4-7 през днешния ден
Роберто Баутиста Агут (Испания) - Григор Димитров (България, №9) 2-3
Стефанос Циципас (Гърция, №14) - Дамир Джумхур (Босна и Херц.) 1-1 през днешния ден