Карабах не успя да вземе преднина срещу Виктория Пилзен (0:0)

...

Карабах не успя да вземе предимство срещу Виктория Пилзен

Карабах не съумя да вземе преднина против Виктория Пилзен (0:0) в първия мач посред им от плейофите за влизане в Шампионската лига. Двубоят в Баку завърши без голове, макар сериозното превъзходство на домакините. Те пропуснаха редица положителни положения, а чехите сигурно са по-доволни от резултата и чакат с оптимизъм реванша.

В 27-ата минута Рамил Шейдаев беше открит в наказателното поле, само че стреля в обсега на Индрих Станек и той избави. Секунди по-късно стражът на чехите парира и удар на Кади. В средата на първата част Томаш Хори пропусна едно от дребното положения за гостите. В 27-ата минута Ибрахима Уаджи мина през няколко бранители на Виктория и шутира, само че още веднъж Станек внимаваше.

И през второто полувреме Карабах доминираше. Тимът на Гурбан Гурбанов обаче се поумори и за гостите стана по-лесно да отблъскват офанзивите към вратата на Станек. Бившият футболист на Черно море Леандро Андраде остана на пейката за азерите. Реваншът в Пилзен е на 23 август.