Капитанът на португалския национален отбор по футбол Кристиано Роналдо записа

...

Нов рекорд за Роналдо след поражението от Мароко

Капитанът на португалския народен тим по футбол Кристиано Роналдо записа нов връх в славната си кариера, написа БНР. Петкратният притежател на " Златната топка " изравни достижението за най-вече мачове за народен тим със 196. Той направи това при появяването си като запаса в 51-вата минута при провалянето с 0:1 от Мароко в четвъртфиналите на международното състезание по футбол в Катар.

Досега еднолично на върха в тази ранглиста бе Бадр ал-Мутава от Саудитска Арабия, който също има 196 мача за страната си. Трети в този лист е Серхио Рамос, който има 180 мача за Испания, а четвърти е Джанлуиджи Буфон със 176 мача за Италия.
-->
Роналдо е лидер и във безконечната ранглиста по маркирани голове за национални тимове със 118.
Източник: standartnews.com