Кале Рованпера завърши на третото място шестия кръг за сезон

...

Класиране при пилотите в WRC след рали Сардиния

Кале Рованпера приключи на третото място шестия кръг за сезон 2023 в Световния рали шампионат (WRC) – рали „ Сардиния “, с което прибави нови 20 точки към своя актив в генералното класиране, защото към 15-те пункта за третата позиция той прибави и спомагателните пет, които се дават за спечелилия в последната права.

Така финландецът усилва своя задатък в борбата за международната купа, в която той към този момент води с 25 пред спечелилия от „ Сардиния “ Тиери Нювил (Хюндай). Белгиецът даде седмото време в заключителния стадий на надпреварата и не взе бонус точки от него.
 Нювил и Хюндай с първа победа за сезона Нювил и Хюндай с първа победа за сезона
Трети в генералното класиране е Ойт Танак (М-Спорт), който взе единствено четири пункта от рали „ Сардиния “, с помощта на второто си време в последната права. Естонецът обаче приключи 12-ти в надпреварата, след отпадането си през вчерашния ден. В генералното класиране Танак изостава с 33 пункта от водача Рованпера.