Жестоко хуленият Антоан Гризман избра точния момент, за да избухне,

...

Рома си тръгна зле ГРИЗ-нат от Мадрид

Жестоко хуленият Антоан Гризман избра точния миг, с цел да избухне, когато бе най-нужен на Атлетико Мадрид. Воден от френското острие, отборът на Диего Симеоне победи Рома с 2:0 в предпоследния кръг от груповата фаза на Шампионската лига и по този начин запази минимални очаквания за продължение напред.

Гризман откри резултата с феноменална странична ножица, а след това асистира за попадението а Кевин Гамейро, който оформи крайния резултат, откакто противникът бе останал в числено понижен състав. Рома не се приближи даже на йота от въодушевената си игра при триумфа над Челси, само че въпреки всичко има задатък от 2 точки пред испанците и по-важното – финален мач вкъщи против тоталния новобранец в групата Карабах. Точка в Мадрид щеше да е задоволителна на римляните, за предварително продължение в идната фаза, а в този момент те са длъжни да победят азербайджанците, с цел да не зависят от крайния излаз на другия заключителен конфликт сред Челси и Атлетико в Лондон.

Първите минути на мача бяха много динамични, а Атлетико имаше първата чиста опция в 9-ата минута. Тогава топката се задържа в наказателното поле на Рома, където Лукас Ернандес даде паралелно центриране отляво. Кълбото мина през купа от играчи и се насочи към Фернандо Торес при далечната греда, като единствено крачка не стигна на нападателя, с цел да засече в опразнената врата.

Рома отвърна с хубава офанзива отляво, при която Александър Коларов напредна и центрира в зоната пред вратарското поле. Там Джеко бе блокиран и не съумя да стреля, а в карамбола Жерсон стигна до нея. За свое злощастие бразилецът не реализира прекрасен контакт с кълбото и волето му отлетя високо над задачата.

Последва относително дълъг откъслек от мача без нищо кой знае забавно да се случва на терена. Той бе нарушен в 23-ата минута, когато Ферейра-Караско направи превъзходен рейд отляво и отстрани съпротивата на Бруно Перес. Белгиецът пусна прострелно центриране към близката греда, където Гризман бе понатиснат и не съумя да отиграе, а след него и Торес се размина с топката непосреден пред вратата.

В 30-ата минута Гризман получи от Коке и незабавно се устреми към дъгата. Играчите на Рома подходиха пасивно и разрешиха на французина да шутира от към 20-ина метра, като изстрелът мина относително близо около левия дирек на Алисон.

Четири минути преди края на първото полувреме Аугусто Фернандес съумя да означи във вратата на Рома с чудноват отдалечен шут, само че не без преди този момент да си помогне с ръка. Решението на Кайперс беше безусловно акуратно, въпреки и посрещнато с бурни митинги от „ рохибланкос” и иронични овации от Диего Симеоне.

След паузата Атлетико продължи да бъде една концепция по-настъпателен поради обстановката в класирането. В 54-ата минута домакините проведоха бързо нахлуване, при което Гризман продължи надясно за Ферейра-Караско. Французинът без проблем литна един противник в наказателното поле, а сетне и втори, само че пък Костас Манолас по превъзходен метод парира с шпагат.

По много чудноват метод Рома можеше да открие резултата в 65-ата минута. Тогава от самата тъчлиния Раджа Наинголан изстреля неочакван фалцов шут. Вратарят Ян Облак не разчете обстановката добре и единствено изгледа по какъв начин топката среща левия дирек и остава в игра.

Все отново в 69-ата минута Атлетико въпреки всичко реализира своето по незабравим метод. Фернандо Торес получи топката пред дъгата и елегантно копна за влезлия преди минути в игра Анхел Кореа. Ажрентинецът стигна топката в наказателното поле и с обезверен ход я центрира от самата аутлиния. Подаването пристигна съвършено за Антоан Гризман, който без даже да се замисли от 6-7 метра го заби в мрежата със зрелищна задна ножица – 1:0.

Мигове по-късно домакините можеха да удвоят задатъка си. Друга от запасите на „ дюшекчиите” Кевин Гамейро получи топката отляво и бавно потегли към наказателното поле. Французинът изчака включването на Торес и го изведе самичък против вратаря под изострен ъгъл. Ветеранът шутира добре по диагонала, а Алисон с тяло затисна топката.

Заключителните минути бяха още по-тежки за Рома, който в 82-ата остана с човек по-малко на терена. Бруно Перес направи излишно недодялан фаул и си създаде втори жълт картон, което принуди италианците да доиграят срещата с 10 души.

Логичното се случи 4 минути по-късно. Антоан Гризман съсече защитата на Рома с превъзходен извеждащ пас към Гамейро. Алисон опита да притисне нападателя, като излезе напред, само че елементарно бе преодолян. Впоследствие за Гамейро остана най-лесно, а точно да откри опразнената врата – 2:0.

Така в случай че не друго, то с първата си победа в ШЛ за акцията хората на Диего Симеоне си подсигуряваха, че ще играят най-малкото в елиминациите на Лига Европа. За второто място в групата ще им бъде нужна победа над Челси на британска земя, а в това време Карабах да хване най-малко реми на Рома в Италия.

АТЛЕТИКО МАДРИД – РОМА 2:0

1:0 Антоан Гризман 69’

2:0 Кевин Гамейро 85’

Атлетико (4-4-2): Ян Облак – Томас Партей, Хосе Мария Хименес, Лукас Ернандес, Филипе Луис – Саул Нигес, Аугусто Фернандес (58’ – Анхел Кореа), Коке /к/ (63’ – Габи Фернандес), Яник Ферейра-Караско (67’ – Кевин Гамейро) – Фернандо Торес, Антоан Гризман

Треньор: Диего Симеоне

Рома (4-3-3): Алисон Бекер – Бруно Перес, Костас Манолас, Федерико Фасио, Александър Коларов – Лоренцо Пелегрини (62’ – Кевин Строотман), Максим Гоналон (78’ – Стефан Ел Шаарави), Раджа Наинголан – Жерсон да Силва (70’ – Грегоар Дефрел), Един Джеко, Диего Пероти

Треньор: Еузебио Ди Франческо

Стадион: „ Уанда Метрополитано” (Мадрид)

Главен арбитър: Бьорн Кайперс (Холандия)