Женският волейболен Марица“ допусна втора загуба на международния турнир за

...

Марица“ с втора загуба за Купа Пловдив

Женският волейболен „ Марица “ позволи втора загуба на интернационалния шампионат за Купа Пловдив.

Пред към 500 фенове в зала „ Колодрума “ българските шампионки отстъпиха с 1:3 гейма пред румънския КСМ „ Букурещ “.

Българките отстъпиха в първите два гейма надлежно на 20 и 15 точки, взеха третия с 25:18, само че в четвъртия паднаха с 20:25.

Изненадващо за „ Марица “ игра и националната разпределителка Лора Китипова, която може да се причисли към клуба за идния сезон.

Преди това, двукратният притежател на Купа Пловдив - турският „ Бурса “ реализира втората си чиста победа от два мача, надигравайки другия румънски отбор „ Динамо “ (Букурещ) с 3:0 гейма.

Така „ Бурса “ излезе на върха във краткотрайното класиране без изгубен гейм в два мача. Следва „ Олимпиакос “, също с две победи, пред „ Букурещ “ и „ Марица “ с по една, а „ Динамо “ е без нито един триумф.
Източник: bnr.bg