Женският национален отбор на България загуби с 0:2 визитата си

...

Женският национален отбор на България отстъпи на Израел като гост

Женският народен тим на България загуби с 0:2 визитата си на Израел от група H на международните квалификации. Тимът на Силвия Радойска стоеше равностойно през първата част и можеше даже да поведе, само че след почивката позволи противникът да доближи до крайния триумф.

Двубоят стартира добре за „ лъвиците “, които пропуснаха две обстановки посредством Ева Дюпуи и Йоана Станкова. Израел отговори с няколко рискове пред Шахънска, след което звездата ни Евдокия Попадинова също опитва шанса си. До почивката обаче двата отбора не съумяха да осъществят и се отдръпнаха при нулево тъждество.

Втората част стартира с нова опция за Дюпуи, избавена от вратаря на Израел Рубин, а съвсем незабавно по-късно домакините поведоха посредством Еден Авитал. Попадението вдъхна убеденост на противника, който доближи и до втори гол посредством Мейтал Шараби в 73-тата минута. До края България по този начин и не съумя да навакса изоставането си макар промените, които предприе селекционерът Силвия Радойска.

На 6 септември „ лъвиците “ одобряват водача в квалификационната група Германия на ст. „ Локомотив “ в Пловдив.

Съставът на България:  12. Роксана Шахънска, 18. Кристиана Караиванова, 5. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова, 2. Николета Бойчева (82 – 4. Мариела Недева), 9. Лора Петрова (85 – 10. Леонора Желева), 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова (82 – 17. Габриела Найденова), 14. Димитра Иванова (77 – 21. Юлиана Александрова), 15. Ева Дюпуи, 7. Евдокия Попадинова (86 – 8. Полина Ръсина).
Източник: novsport.com