Изненадващият лидер в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) запазва първото си място

...

Синът на Лилиан Тюрам закова Борусия на върха

Изненадващият водач в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) резервира първото си място и след този кръг, откакто завоюва с 2:1 гостуването си на Байер (Леверкузен). На всичко от горната страна “жребците” оставиха първенеца Байерн (Мюнхен) на 4 точки зад себе си.

Футболистите от “Борусия Парк” демонстрираха отлична резултатност при относително по-малкото си на брой положения и в последна сметка си заслужиха триумфа. Оскар Венд осъществя в 18-ата минута на празна врата след съвършена акция на Маркус Тюрам. Само седем минути по-късно обаче Кевин Фоланд изравни след ювелирно извеждащо подаване на Лукас Аларио. Синът на Лилиан Тюрам отново даде задатък на Борусия, като попадението беше близнак на първото.

През втората част гостите не се пропукаха в защита и победиха. В заключителни секунди Леон Бейли от състава на Леверкузен беше изпъден за удар без топка.
Източник: fakti.bg