ITF M15 Анталия, финалЯнаки Милев – Шон Куенен 4-6, 6-2,

...

Янаки Милев с дебютна ITF титла след обрат в Анталия

ITF M15 Анталия, край

Янаки Милев – Шон Куенен 4-6, 6-2, 6-2

Янаки Милев реализира най-големия триумф в кариерата си досега. 18-годишният българин завоюва първия си ITF трофей, откакто победи над първия подложен Шон Куенен (№530) на финала на М15 шампионата в Анталия. Милев загуби първия сет, само че в останалата част от мача доминираше изрично над французина и стигна до дебютния си трофей, откакто преди този момент загуби два финала на равнище ITF.

Милев записа пет аса против единствено един на Куенен и като цяло бе доста по-резултатен на сервис (63-43). Българският тенисист завоюва 70% от точките си на първи начален удар (38/54) и осъществя четири от петте си благоприятни условия за пробив (80%), до момента в който Куенен оползотвори единствено един от своите девет брейкпойнта (11%).

След като и двамата съперници бяха безупречни на сервис през съвсем целия първи сет, Куенен стигна до два следващи брейкпойнта при 5-4. Милев избави първия, само че французинът се възползва от идващия си късмет и осъществя решителен пробив, който му донесе триумфа с 6-4 в откриващата част.

След подновяването на играта обаче Милев подвигна доста равнището и последователно наложи цялостен надзор върху протичащото се на корта. Във втория сет българинът на два пъти проби сервиса на съперника си, като направи серия от пет следващи извоювани гейма, след която изравни резултата в мача, надделявайки с 6-2.

Световният №798 продължи да владее самодейността и в заключителния сет осъществя ранен пробив за 2-0. Куенен опита да отговори на предизвикването, само че Милев не разреши на първия подложен да заплаши водачеството му. Напротив – българинът записа нов пробив, който след това затвърди с гейм на 15 за крайното 4-6, 6-2, 6-2 след 2 часа и 15 минути на корта.
Източник: tenniskafe.com