Италия и Швейцария завършиха наравно 1:1 в пряк дуел за

...

Италия изпусна Швейцария и запази интригата в групата на България

Италия и Швейцария приключиха наедно 1:1 в директен двубой за първото място в квалификационна Група B за Мондиал 2022.

Отборът на Мурат Якин имаше преимущество пред първото полувреме. Гостите поведоха в резултата още при започване на срещата, с помощта на Силван Видмер (11`).

В последните минути на мача Жоржиньо опропасти напъните на " скуадра адзура ", изпускайки углавен удар.

Така Италия и Швейцария, само че футболистите на селекционера Роберто Манчини са с по-добра голова разлика. В последните мачове " кръстоносците " са домакини на България, а италианците гостуват на Северна Ирландия.

В другия мач от групата точно британците завоюваха с минималното 1:0 в семейството си на Литва. Бенас Саткус се трансформира в грешника за гостите, откакто си вкара автогол в 18-ата минута.

Така северноирландците изместиха България от третото място в групата, като двата отбора имат по 8 точки, само че възпитаниците на Ясен Петров са с по-лоша голова разлика.