Италианският вицешампион Интер разби с класическото 3:0 Специя на Петко

...

Интер не остави никакъв шанс на Специя, тандемът Ла-Лу рестартира терора

Италианският вицешампион Интер разруши с класическото 3:0 Специя на Петко Христов в първия си домашен мач за сезона. Родният бранител се появи в игра в 67-ата минута при резултат 2:0 за „ Змията “.

„ Нерадзурите “ имаха самодейността на „ Сан Сиро “ от първата до последната минута и ясно демонстрираха, че са надалеч по-класен отбор от лигурийците. Лаутаро се разписа през първата част, а Чалханоглу и Кореа прибавиха още два гола за миланския гранд през втората част.

Първата преференциална обстановка за един от двата тима пристигна малко преди да изминат 10 минути игра. Тогава при центриране от фал новият пазач на Специя Бартломей Драговски отрази мощен удар с глава на Дъмфрис. Четири минути по-късно полският пазач мазета и удар на Лаутаро Мартинес. Следващият късмет бе пред Алесандро Бастони - бранителят опитва мерника си отдалеко, само че топката излезе в навън. „ Нерадзурите “ продължаваха със своите офанзиви и опция, когато неточност при изнасянето на лигурийции даде топката на Лаутаро. Изстрелът на аржентинеца обаче мина от външната страна на мрежата. Дъмфрис също бе неакуратен при втория си опит малко след ситуацията с десетката на „ Змията “.

В 35-ата минута италианският вицешампион най-сетне стигна до попадение - дълъг пас на Барела беше отклонен с глава от Лукаку към Лаутаро, а аржентинският стрелец от трети опит откри резултата с удар по земя от дъгата. В 44-ата минута Барела „ качи “ топката на главата на Лукаку, само че напречната греда спря белгиеца. При последвалия ъглов удар Лаутаро можеше осъществя втори гол, само че от чиста позиция прати кълбото над вратата.

Втората част стартира ужасно за гостите, които означиха втория си гол в 52-рата минута. Тогава нескопосано изчистена топка в наказателното поле от краката на Шкринияр отиде при Чалханоглу, а турчинът с едно допиране я прати в мрежата.

В 82-ата минута и различен аржентинец означи гол. Едва седем минути след появяването си в игра Хоакин Кореа прати топката в мрежата на „ орлетата “, с което подпечата триумфа на Интер.

За отбора на Симоне Индзаги следва тежко посещение в Рим на Лацио, а за „ орлетата “ следва не по-леко тестване – аудиенция на Ювентус на „ Алианц Стейдиъм “.