Испанският гранд Барселона победи като гост Панатинайкос (Гърция) с 88:74

...

Барселона си осигури участие в плейофите на Евролигата

Испанският гранд Барселона победи като посетител Панатинайкос (Гърция) с 88:74 (22:25, 21:11, 25:24, 20:14) в среща от 30-ия кръг на Евролигата по баскетбол и си обезпечи присъединяване в плейофите на шампионата.

Каталунците преобладаваха в битката под коша и завоюваха 42 отскочили топки против 18 за домакините. Той е нов връх по извоювани битки за сезона за Барселона, които досега имаха върхово достижение от 40. Никола Калинич и Томаш Саторански взеха по 9 битки.

Никола Миротич беше най-резултатен за триумфа с 26 точки, Майк Тоби добави 16.

Йоргос Папаянис вкара 19 точки и завоюва 7 битки за домакините, а Мариус Григонис се регистрира с 13 точки.

Испанският гранд е с баланс от 20-10 и се намира на трето място в класирането, до момента в който " детелините " са 16-и с 10 триумфа и 20 провали.
 Александър Везенков означи 23 точки за петата поредна победа на Олимпиакос в баскетболната Евролига

Везенков изригна с 23 точки за Олимпиакос

Сръбският Цървена Звезда победи гостуващия Баскония със 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14)след 20 точки на Неманя Недович.

Германският Алба Берлин завоюва трагично против първенеца от предишния сезон Анадолу Ефес (Турция) с 95:93 (24:21, 25:19, 19:27, 27:26).

Домакините изоставаха с 90:93 при оставащи 48 секунди, след което Тамир Блат вкара тройка, а Люк Сикма донесе успеха на отбора с панер със сирената.

Джейлийн Смит беше най-резултатен за триумфа с 25 точки, а Василие Мицич осъществя 30 за турския състав.

Шампионът на Израел Макаби Тел Авив завоюва гостуването си на АСВЕЛ Вильорбан (Франция) с 85:67 (22:22, 24:21, 22:16, 17:8) и записа четвърти следващ триумф.

Американецът с български паспорт Дий Бост игра 18:48 минути за френския отбор и приключи с 3 точки, 1 битка и 3 асистенции.

Уейд Болдуин осъществя 23 точки за Макаби, Лоренцо Браун добави 18, а за АСВЕЛ Нандо Де Коло беше най-резултатен с 13 точки.

Макаби е на шесто място в подреждането с баланс 17-13, до момента в който френският отбор е финален с 8 триумфа и 22 провали.