Испанският Барселона победи Цървена звезда с 99:94 (28:17, 15:23, 14:25,

...

Барселона срази Цървена звезда след продължение в Евролигата

Испанският Барселона победи Цървена звезда с 99:94 (28:17, 15:23, 14:25, 27:19, 15:10) след продължение като посетител в сръбската столица Белград в дуел от 16-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Успехът бе 11-и за каталунския гранд, който заема второ място в подреждането. Топ 3 се оформя от водача Баскония и третия Монако, които също са с актив 11-5, а Олимпиакос на българина Александър Везенков е четвърти все още с 10 победи и шест загуби. Тимът на Цървена звезда държи десетата позиция с баланс 8-8.

Домакините водеха с 65:57 след 30 минути игра, само че баскетболистите на Барселона наваксаха изоставането си, а Никола Миротич изравни с тройка две секунди преди края на четвъртата част за 84:84 и прати срещата в продължение.  Миротич приключи с 12 точки, 3 битки и 2 асистенции за гостите, а най-резултатен бе Томаш Саторански с 19 точки, 3 битки и 10 асистенции. За Цървена звезда по 24 точки вкараха Неманя Недович и Филип Петрушев, който овладя и 9 битки.

В Италия отборът на Фенербахче позволи четвърта поредна загуба. Виртус Болоня надигра турския тим с 92:88 (23:25, 23:21, 19:22, 27:20). Фенербахче се смъкна до петото място в класирането с актив 10-6, до момента в който Болоня заема 13-о място със седем триумфа от 16 мача.

Марко Белинели се регистрира с 18 точки и 2 битки за домакините, а за гранда от Истанбул с 26 точки, 8 битки и 2 асистенции приключи Джонатан Мотли.

Отборът на АЛБА Берлин прекъсна серията си от 12 следващи провали в Евролигата във Франция. Домакините от АСВЕЛ Вильорбан отстъпиха пред немския състав със 79:91 (27:15, 22:32, 16:26, 14:18). За АЛБА, който е финален, 18-и в подреждането, това бе едвам четвърта победа от началото на сезона. АСВЕЛ държи 16-ата позиция с актив 6-10.

За гостите се отличи Джалийн Смит, който означи 21 точки и 6 битки за триумфа, до момента в който за френския отбор Шарл Кахуди приключи с 14 точки и 3 битки.

Автор: Кремена Младенова/ БТА