Испания записа втора победа в група В на Европейското първенство

...

Испания се разправи с Финландия във Варна

Испания записа втора победа в група В на Европейското състезание по волейбол, което се организира Италия, България, Северна Македония и Израел. В зала „ Конгресна “ на Двореца на културата и спорта иберийците надвиха над Финландия с 3:1 гейма.

Финландия поведе при започване на мача с 2 точки, след което последваха 2 изравнявания на резултата. Гостите още веднъж съумях пъкъла поведат, само че испанците изравниха при 7:7. Последваха 6 изравнявания, след които иберийците поведоха поредно с 15:13 и 17:14. В края на гейма Испания поведе с 5 точки при 24:19, пропиля два геймбола, само че завоюва първата част с 25:21.

През втората част финландците проказа много по-добра игра. Те поведоха първоначално, разрешиха едно равнене при 2:2, след което поведоха с 4 точки при 8:4. Гостите поддържаха преднината си, която стана 6 точки при 18:12. В края на втората част Финландия изпусна един геймбол, само че взе гейма с 25:19, като при последната точка испанците желаеха видео повтаряне, само че то удостовери решаващата точка за гостите, които изравниха резултата – 1:1.

В началото на третия гейм играта бе извънредно равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. След 5 изравнявания на резултата, последното при 5:5, Испания съумя да поведе с първо с 2 точки при 7:5, а малко по-късно след серия от четири следващи точки и с 5 точки при 11:6. Финландия съумя да понижи пасива си до 2 точки при 10:12, само че с добра игра на мрежата домакините поведоха с 4 точки при 16:12. След 21:16 за домакините финландците съумяха да създадат серия от три следващи точки и понижиха изоставането си до 2 точки 19:21. Испания пропусна един сетбол, само че без проблеми затвори гейма с 25:21 и поведе с 2:1.

След три тъждество при започване на четвъртата част Испания поведе с 5:3, само че финландците съумяха да изравнят при 6:6. Последваха нови 6 изравнявания, след които Финландия поведе с 14:12. Домакините изравниха при 15:15, последва тъждество при 16:16, след което гостите още веднъж поведоха с 2 точки. Испанците изравниха резултата при 21:21, а след още едно тъждество с отлична офанзива и обсада иберийците вкараха 2 следващи точки и поведоха с 24:22 и съумяха да вземат гейма с 25:23 и надлежно мача с 3:1.

След тази среща Словения е отпред в групата с 3 победи от 3 мача, 9 точки в актива си и 9:1 геймово съответствие. Втори е отборът на България (3 мача) с 6 точки и 7:3. Трета е Испания (4 мача) с 6 точки 6:8, следвана от Хърватия (2 мача) с 5 точки и 6:2, (4 мача) с 3 точки и 5:9, и Украйна (3 мача) с 1 точка и съотношение 4:9.

По-късно през днешния ден е втората среща за деня сред тимовете на България и Хърватия.

Утре конкуренцията продължава с нови два дуела. От 17:30 часа играят Украйна и Финландия, а от 20:30 часа е срещата сред Хърватия и Словения.