Интер Маями загуби тежко с 0:4 в гостуването си на

...

Интер Маями отнесе як пердах без Меси под обилния дъжд в Ню Йорк

Интер Маями загуби тежко с 0:4 в гостуването си на Ню Йорк Ред Булс в дуел от шестия кръг на американската МЛС.

На „ Ред Бул Арена “ гостите бяха без суперзвездата си Лионел Меси, а съществуването на Луис Суарес, Серхио Бускетс и Жорди Алба на терена се оказа незадоволително против „ алените бикове “.

Домакините поведоха в резултата още в 3-ата минута, когато Данте Ванзейър изведе Люис Морган на границата на наказателното поле и той прати топката в мрежата на гостите от Флорида.

Шест минути след началото на втората част Морган вкара втория си гол, като завършващото подаване още веднъж бе дело на Ванзейър, като домакините се възползваха от неточност при изнасянето на топката на Интер Маями.

В 65-ата минута Ванзейър оформи своя хеттрик от асистенции, като този път подаде към Викелман Кармона, чийто изстрел се оказа неосъществим за избавяне за Карлос Хоаким дос Сантос

Четири минути по-късно Люис Морган оформи хеттрика си, разписвайки се при контраофанзива, при която асистенцията още веднъж бе дело на Данте Ванзейър.