Интер (Маями) спечели Купата на Лигата след равенство 1:1 в

...

Исторически трофей за Меси, Лео и Интер ликуват след драма с дузпи!

Интер (Маями) завоюва Купата на Лигата след тъждество 1:1 в постоянното време против отбора на Нешвил и драма с дузпи, приключила при резултат 10:9 в интерес на клуба на Дейвид Бекъм.

Резултатът предстоящо бе открит от Лионел Меси след 23 минути игра, само че аржентинецът не съумя да се развихри повече, тъй като противникът се затвори и не позволи нов гол до края на полувремето. След почивката нещата се обърнаха и Нешвил изравни след попадение на хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута.

След това и двата тима пробваха да стигнат до надвит гол, само че над дузина положения пред двете порти не доведоха до смяна в резултата и се стигна до осъществяване на дузпи. Там събитията се развиха по допустимо най-драматичния метод, a в последна сметка Интер завоюва с 10:9.

Купа на лигите стана общо 44-ото отличие в славната кариера на Меси, което е безспорен международен връх.