Интер и Рома не се победиха в дербито от 21-ия

...

"Рома" си тръгна с точка от Милано, вратарят Алисон герой

" Интер " и " Рома " не се победиха в дербито от 21-ия кръг на италианската Серия " А ". Мачът в Милано приключи 1:1, а героят на вечерта е вратарят на гостите Алисон.

На " Джузепе Меаца " " римските вълци " откриха резултата в 31-ата минута с попадение на Стефан Ел Шаарауи, който се възползва от ослепителен извеждащ пас точно на бразилския пазач.

След почивката " Интер " притисна " Рома ", само че играчите на Лучано Спалети направиха куп пропуски. Гредата също оказа помощ на гостите в 74-ата минута при акробатичен удар на Мауро Икарди.

Последваха смели изяви на вратаря Алисон, преди " Интер " въпреки всичко да успее да стигне до изравнителен гол. Това се случи в 86-ата минута, когато Марцело Брозович центрира, а Матиас Весино с глава прати топката в мрежата.

Така " Интер " се добра до равенството в един мач, който можеше да завоюва.

" Нерадзурите " заемат 4-ото място в класирането с актив от 43 точки, колкото има и 3-ият " Лацио " (мач по-малко). Тимът на " Рома ", който също е с мач по-малко, остава 5-и с 40 точки.
Източник: btvnovinite.bg