Интер и Лацио не си отбелязаха голове в последното голямо

...

"Интер" не загуби, но се отдалечи още повече от лидера

" Интер " и " Лацио " не си означиха голове в последното огромно дерби от програмата на Серия " А " за 2017 година. Двубоят на " Джузепе Меаца " бе чакан с огромен интерес, тъй като бе считано, че и двата тима ще хвърлят всички сили за постигането на значима победа. Уви, темпото на игра бе ниско, грешките - голям брой, а головите положения съвсем липсваха.

В стартовия състав на домакините попаднаха девет от футболистите, почнали като титуляри и при загубата от " Милан " с 0:1 за Купата преди единствено три дни. Давиде Сантон и Борха Валеро бяха единствените промени, направени от Лучано Спалети. Колегата му Симоне Индзаги от своя страна върна измежду титулярите Адам Марушич, Луис Алберто и Чиро Имобиле.

--> През първото полувреме Самир Ханданович отрази мощен удар от разстояние на Сергей Милинкович-Савич, а Тома Стракоша сподели бърз инстикт след изстрел на Иван Перишич на отсрещния завършек на игрището. В последната обстановка преди почивката Борха Валеро бе на сантиметри от отбелязването на автогол, само че топката се удари в напречната греда.

В началото на втората част испанецът стреля рисково, само че Стракоша се намеси, избивайки топката в страничния дирек. След дълъг интервал без нито една рискова обстановка пред двете порти, " римските орли " си създадоха два златни шанса да завоюват мача. Първо композиция сред Имобиле и резервата Фелипе Андерсон изведе бразилеца на съвършена позиция, само че ударът му по знамение не попадна в очертанията. Секунди по-късно Марко Пароло проби в наказателното поле и стреля мощно в далечния ъгъл, само че видя по какъв начин Ханданович направи още едно отлично избавяне.

" Интер " не завоюва в трети следващ кръг, а още по-притеснително за " нерадзурите " е представянето им в нахлуване. Те са отбелязали единствено 1 гол в последните си шест мача от всички шампионати, в които са постигнали единствено една победа - над скромния " Порденоне " за Купата, и то след дузпи. След като при започване на декември бе водач, в този момент тимът на Лучано Спалети към този момент изостава на 7 точки от първия в класирането " Наполи " при преполовяването на шампионата.

" Лацио " няма загуба в 4 следващи срещи от калчото, само че столичани пропуснаха да настигнат градския противник " Рома ", който заема последната четвърта позиция в зона Шампионска лига. " Римските орли " остават на пето място с 37 точки, а " вълците " имат 39. И двата отбора са с мач по-малко от първите три в таблицата.

В първите си мачове за 2018 година " Интер " гостува на " Фиорентина " на 5 януари, а на идващия ден за " Лацио " следва аудиенция на СПАЛ.
Източник: btvnovinite.bg