Има крещяща нужда от правителство. В тези две години видяхме

...
Има крещяща нужда от правителство. В тези две години видяхме
Коментари Харесай

КНСБ: Трябва правителство за бюджет, енергетика, социална политика и ПВУ

" Има крещяща потребност от държавно управление. В тези две години видяхме неправилни решения в обществената система. Трябват бюджет, справяне с инфлацията, решения в енергетиката и осъществени политики по ПВУ “. Това съобщи Пламен Димитров, ръководител на КНСБ, по време на предизборна среща с Българска социалистическа партия, съобщи кореспондент на БГНЕС.

„ За пети път отиваме на избори във фокуса на две години, което за нас е обезпокоително. Все повече виждам, че водачите на главните политически партии дават поръчки за последна нужда 49-то Народно събрание да сформира държавно управление. Това е и нашият апел – има крещяща потребност от по-голяма непоклатимост в изпълнителната власт. Намираме общ език със служебния кабинет, само че има нужда от предвидимост и дълготрайна визия “, съобщи още Димитров.

Той посочи, че има няколко терзания, поради които КНСБ желаят държавно управление. „ Първо - удължаващите бюджети, второ - има опция от загуба на европейските запаси от ПВУ, както и ние се нуждаем от стратегически и политически единодушия за бъдещето на енергетиката. Трябва да се постави на масата и ясната визия за обществената политика – обезщетенията от шока от рецесиите - инфлационната, ценовата и енергийната, само че и по какъв начин продължава да се развива обществената система. В тези две години видяхме неправилни решения в обществената система, които нас мощно ни тормозят “, сподели още Пламен Димитров и продължи: Ние желаеме до 2027г. - 230 – 240 милиарда Брутният вътрешен продукт. Виждаме опция от 13-15 милиарда напредък на година, в случай че това се случи ще могат да се прибавят редица политики, изключително към обществени политики. Нашата цел е до 2027г. 23% от Брутният вътрешен продукт да отиват за обществени политики, в това число за опазване на здравето. 12-13% годишно, при овладяна инфлация, напредък на заплатите – 1 550 лева минимална, 3 100 – междинна заплата. Заплатата за прехрана – към 2 000 лева “, акцентира още Пламен Димитров. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР