Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай

Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд от 2.3 милиона евро. Лидерката в международната класация се наложи с 6:1, 6:4 против някогашната шампионка Елина Свитолина, сложена под №15.

Финалистката от предишния сезон завоюва седем следващи гейма след 1:1 в първия сет и взе съществени предимство в мача, траял 85 минути.

Във втората част полякинята реализира три пробива против два в интерес на украинската тенисистка и завърши дуела още при първата си опция.

На четвъртфиналите Ига Швьонтек, която предходната седмица, ще играе против Анастасия Потапова или Цинвън Чжън.

Третата в главната скица Коко Гоф отстрани чехкинята и някогашна №1 в международната класация Каролина Плишкова след поврат с 2:6, 6:4, 6:3.

Американката направи съдбоносен пробив за 5:3 в третия сет и завърши срещата след втората си опция за близо два часа.

На четвъртфиналите Гоф ще играе против Ана Калинская. Рускинята победи поставената под №9 Елена Остапенко от Латвия с 6:4, 7:5.

Елена Рибакина също се класира на четвъртфиналите. Представителката на Казахстан, №4 в схемата, в профил полякинята Магдалена Фреч след сложен триумф със 7:6 (5), 3:6, 6:4.

На четвъртфиналите Рибакина ще срещне Жасмин Паолини. Италианката победи с 6:4, 6:2 Мария Сакари от Гърция.

Седмата сложена Маркета Вондроушова завоюва с 6:2, 6:2 против Анна Калинская. Чехкинята ще се изправи против Сорана Кърстя в идващия кръг. Румънската тенисистка в профил хърватката Дона Векич след 3:6, 6:3, 7:5.