Хосе Гая пропусна дузпа в 12-ата минута на добавеното време

...

Севиля и Валенсия с реми в Испания

Хосе Гая пропусна дузпа в 12-ата минута на добавеното време и Валенсия не съумя да завоюва като посетител на Севиля в мач от десетия кръг на испанското състезание по футбол. Двубоят приключи наедно 1:1 и след него двата тима остават отвън позициите за евроквоти.

Валенсия поведе още в шестата минута, когато Дмитри Фолкие подаде на Единсон Кавани на празна врата и уругваецът не сгреши с глава. Ерик Ламела обаче изравни за Севиля единствено четири минути преди края на постоянното време с хубав гол след ъглов удар.

Истинската драма се развихри в края на добавеното време, когато Кике Салас от тима на Севиля бе изпъден, а Валенсия получи дузпа. Гая стреля в долния десен ъгъл в 12-ата минута на продължението, само че вратарят Боно отби топката в ъглов удар и по този начин мачът приключи наедно 1:1.

Валенсия е на осмо място в класирането с 15 точки и на четири от зона Шампионска лига. Севиля пък е на 11-а позиция с 10 точки.

--> -->     Донев: Ако страната не беше влезнала в пра
Източник: novsport.com