Хетафе се наложи с 2:1 над Реал Сосиедад в мач

...

Реал Сосиедад отстъпи на Хетафе като гост след късен обрат

Хетафе се наложи с 2:1 над Реал Сосиедад в мач от 10-ия кръг на Ла Лига на “Колисеум Алфонсо Перес”. Микел Оярсабал откри резултата в интерес на баските още в петата минута. Анхел Родригес вкара изравнителното попадение в 78-та, а Хорхе Молина осъществя цялостен поврат в срещата, разписвайки се от дузпа.

Гостите поведоха в резултата рано-рано след съвършено проведена контраофанзива в петата минута на дуела. Андан Янузай откри чудесно Микел Оярсбал, който неотложно се втурна към наказателното поле, а по-късно изпрати топката право в мрежата на домакините за 1:0.

В 30-ата минута Вилиан Жозе опита пряк обстрел от директен свободен удар, само че опитът му мина на сантиметри от гредата.

В 43-ата Оярсабал изпусна чудесна опция да удвои, откакто връхлетя върху отбита топка на границата на наказателното поле, само че ударът му прелетя високо над напречната греда.

Атаките на гостите от “Аноета” продължиха и в 66-ата Алваро Одриосола получи точно подаване и стреля към долния десен ъгъл. Гуаита обаче предугади желанията му и отрази удара с добра реакция.

В 74-ата Анхел Анхел си проправи път сред няколко противника и изстреля топката от ръба на наказателното поле в левия ъгъл, само че стражът на домакините избави.

Четирит минути по-късно падна и изравнителното попадение за домакините. Портийо откри Анхел Родригес, който овладя добре, а по-късно откри пространство в наказателното поле, с цел да вкара топката в мрежата.

Само минута по-късно още веднъж Анхел получи брилянтно подаване и пропиля огромна опция, шутирайки от наказателното поле малко над напречната греда.

Домакините осъществиха цялостен поврат в 85-ата минута, когато Иниго Мартинес повали Анхел на земята. Главният реферъ Мартинес Санчес не се поколеба да покаже “бялата точка” на Хетафе, а Хорхе Молина бе непогрешим от 11-метровия удар.

След извоюваните три точки Хетафе се изкачи на десетата позиция в класирането с актив от 12 пункта, а Реал Сосиедад заема деветата с 14.