Хебър се наложи с 3:0 (26:24, 25:19, 25:17) у дома

...

Хебър отнесе Нефтохимик в три гейма

Хебър се наложи с 3:0 (26:24, 25:19, 25:17) вкъщи против Нефтохимик 2010 в най-интересния мач от 15-ия кръг в шампионата по волейбол за мъже.

Отборът от Пазарджик имаше проблеми само в първата част, когато завоюва мъчно с 26:24.

Гостите от Бургас поведоха с 24:22 в края на гейма, само че Хебър игра мощно и обърна развоя на събитията, печелейки идващите четири разигравания.

След това домакините постановиха безапелационно по-силната си игра в офанзива и на обсада, с цел да се поздравят с чиста победа за малко повече от час игра в зала "Васил Левски ".

Канадецът Брадли Гънтър, който приключи последното нахлуване в срещата, беше най-резултатен в интерес на първенците с 18 точки. Неговият съотборник Якопо Масари добави още 14 точки.

За гостите с 12 точки се отличи Трифон Лапков.

Хебър има 14 следващи победи и е безапелационно преди всичко в класирането, до момента в който бургазлии заемат третата позиция досега.

Нефтохимик 2010 не можеше да разчита на Николай Учиков, Тодор Димитров и Николай Колев, до момента в който домакините още веднъж бяха водени от помощник-треньора Мартин Коста Бланко в отсъствието на Камило Плачи, който е в родината си Италия.