Хебър победи Славия с 1:0 в мач от 14-ия кръг

...

Хебър излъга Славия в драма с пребита дузпа в продължението

Хебър победи Славия с 1:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача вкара Георги Вълчев надълбоко в добавеното време от дузпа. Наказателният удар трябваше да бъде пребит, откакто появилият се тъкмо преди осъществяването му Георги Петков беше стъпил с двата крайници пред голлинията.

" Белите " би трябвало да съжаляват за провалянето, защото бяха по-добрият тим, изключително през второто полувреме, когато пропуснаха няколко положителни благоприятни условия за гол посредством запасите Роберто Райчев и Мартин Сораков. В третата минута на продължението Стефан Цонков насочи удар, който срещна ръката на Емил Мартинов. Иван Колев реши да размени Николай Кръстев с Георги Петков за наказателния удар. Ветеранът избави удара на капитана на домакините, само че след намесата на ВАР се оказа, че стражът е стъпил пред голлинията, а при втория опит Вълчев не сбърка.

С триумфа Хебър събра 19 точки и излезе на осмо място във краткотрайното класиране. Славия е предпоследен с 8 точки.

За основният рефер Станислав Тодоров срещата беше последна в неговата кариера. Двубоят беше под номер 315, който той управлява, а преди неговото начало той беше награден.

Първата по-интересна обстановка беше пред вратата на домакините. В 4-ата минута " белите " получиха право да изпълнят директен свободен удар на към 20 метра от вратата. Иван Минчев шутира над гредата. В 12-ата минута Хебър провежда рискова офанзива отдясно, при която Олексей Збун опита слаб и неакуратен удар.

След половин час игра " зелените " пропуснаха страхотна опция за гол. Роберт Мазан с отличен шпагат лиши топката пред своето наказателното поле и поде скоростна контраофанзива, като напредна и подаде към Ангел Бастунов отляво. Офанзивният футболист центрира, а Стилиян Тисовски беше оставен непокрит към точката на дузпата и насочи удар, който мина над вратата.

Малко по-късно Галин Иванов опита удар от далечна отдалеченост, само че Матвей Игонен се оправи и мазета. В 35-ата минута Мазан центрира в наказателното поле, където Марсел Канади опита удар от сложна позиция, с който не затрудни Николай Кръстев.

В 45-ата минута гостите проведоха рискова офанзива, при която Галин Иванов пусна хубаво подаване към Сибири Кейта отдясно. Малиецът опита центриране по земя, което рикошира в състезател в зелено и топката попадна в ръцете на Игонен.

В 52-ата минута Николас Пенев центрира в наказателното поле, а Виктор Генев почисти с глава. Топката се озова в Атанас Кабов, който насочи удар от към 15 метра, а Стефан Цонков подложи крайник в опита да насочи към вратата, само че кълбото мина рисково около гредата. Минута по-късно Цонков сбърка в личното си наказателно поле. Топката се озова в Иван Минчев, който обаче от отлична позиция се забави да нанесе удар и топката му беше отнета.

В 57-ата минута Галин Иванов проби отдясно, навлезе във вътрешността, оправи се с Георги Вълчев и шутира, само че прати топката на вратата. Десет минути по-късно защитата на домакините не съумя да почисти добре топката, която се озова в Ерол Дост. Халфът насочи удар от границата на наказателното поле, само че не откри очертанията на вратата.

Славия продължи да бъде по-активният от двата тима и в 82-ата бяха покрай гол. Галин Иванов центрира от директен свободен удар, а Мартин Георгиев продължи към далечната греда, където Мартин Сораков насочи удар от дребен ъгъл, с който вратарят се оправи.

В 90-ата минута Галин Иванов доближи топката отляво и центрира меко в наказателното поле, където Роберто Райчев насочи мощен удар с глава от 7-8 метра, с който Игонен се оправи. От последвалия корнер Мартинов нанесе удар, само че естонският пазач на " зелените " избави.

В третата минута на добавеното време Мазан напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Стефан Цонков опита удар, а топката срещна ръката на Емил Мартинов. Главният арбитър Станислав Тодоров без да се колебае уточни бялата точка. Треньорът на гостите предприе забавен ход, като размени Николай Кръстев с Георги Петков за осъществяването на наказателния удар. Георги Вълчев се нагърби с осъществяването на дузпата и насочи удар в долния ляв ъгъл, който Петков мазета в корнер. След намесата на ВАР обаче стана ясно, че вратарят на Славия е бил стъпил пред голлинията и с двата си крайници при удара на капитана на домакините. При второто осъществяване Вълчев обаче не сбърка, реализирайки в десния ъгъл.

Хебър - Славия 1:0

1:0 Георги Вълчев (90+7-дузпа)

Хебър: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин (87 - 13. Архан Исуф), 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев /к/, 84. Стилиян Тисовски (46 - 11. Атанас Кабов), 10. Ангел Бастунов (87 - 43. Жоао Сеско), 14. Олексей Збун, 17. Николас Пенев (78 - 23. Сашо Лебанов), 21. Марсел Канади (46 - 3. Богомил Божуркин)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 3. Богомил Божуркин, 13. Архан Исуф, 11. Атанас Кабов, 88. Мартин Янков, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

Славия: 12. Николай Кръстев (90+3 - 1. Георги Петков), 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Сибири Кейта (46 - 17. Ерол Дост), 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев (58 - 71. Кристиян Стоянов), 33. Галин Иванов /к/, 88. Тони Тасев (76 - 14. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов (58 - 9. Мартин Сораков)

Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 23. Денислав Александров, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 9. Мартин Сораков, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев

Треньор: Иван Колев

Ж.к.: Роберт Мазан, Георги Вълчев (Хебър); Ертан Томбак, Венцислав Керчев (Славия)

Съдия : Станислав Тодоров

Стадион: " Георги Бенковски "