Хебър (Пазарджик) 0 : 0 Септември София 39′ ГОЛ ЗА

Битка за оцеляване: Хебър - Септември 0:0, отмениха гол на домакините

Септември София
 39′
ГОЛ ЗА ХЕБЪР! МАРСЕЛ!!
29′
НОВ ШАНС ЗА ХЕБЪР! Четвърт час преди почивката   Серано беше оставен непокрит в полето на Септември при центриране отляво, а след изстрела му с глава, Шейтанов се оказа последна бариера пред гола.
25′
ГРЕДА! В 25 минута Хебър нацели гредата! Венсан Марсел комбинира със собствен съотборник и стреля към вратата, само че след рикошет, топката се озова в краката на Цонков, а №33 от " зелените " нацели десния непряк дирек на Шейтанов.
20′
Георги Вълчев получи аплодисментите на последователите на Хебър, откакто насочи мощен шут от към 30 метра, а топката мина доста покрай задачата.
15′
По-активно начало за домакините от Хебър, а това проличава и от процентите владеене на топката: Хебър 60%, Септември 40%
5′
Домакините имаха добра опция да открият резултата още в 5-ата минута, когато Марк-Емилио Папазов проби по лявото крило и достави отлична топка към точката за дузпата за Венсан Марсел, само че изстрелът на французина не беше изключително старателен и кълбото излетя в навън.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Петър Дебърлиев - капитан 21 Димитър Шейтанов 33 Стефан Цонков 14 Мартин Стоянов 5 Мартин Михайлов 26 Константин Чешмеджиев 55 Георги Вълчев 24 Стефан Милич 27 Роберт Мазан 16 Кристиян Пешов 44 Николай Николаев 18 Петър Чуич 8 Алехандро Гарсия 20 Красимир Станоев - капитан 97 Венсан Марсел 17 Симеон Александров 10 Марк-Емилио Папазов 6 Атанас Кабов 77 Октай Хамдиев 3 Мартин Петков 98 Георги Търтов 9 Валентин Йосков Треньор Любо Пенев Краси Балъков Резерви 88 Мартин Янков 1 Иван Василев 99 Архан Исуф 7 Айкут Рамадан 3 Богомил Божуркин 8 Александър Тодоров 9 Ивайло Михайлов 15 Влатко Стояновски 28 Осира Корнел 4 Иван Арсов 84 Стилиян Тисовски 23 Йоан Гаврилов 7 Стоян Стоичков 11 Мартин Ачков 11 Лорен Марузин 13 Мартин Николов 39 Анте Живкович 19 Митко Митков
Хебър и Септември ще премерят сили в дуел от 33-тия кръг на efbet Лига. Срещата започва в 18:00 часа, а основен арбитър ще е Станислав Тодоров.

Сблъсъкът е от жизненоважно значение и за двата тима, защото са въвлечени в борбата за оцеляване в шампионата. Домакините заемат 15-о място с актив от 23 точки, а столичани са с една позиция по-напред в таблицата и с 25 пункта.

Съставът на Любослав Пенев позволи две провали, откогато се оформиха групите. В първия си мач тимът загуби с 1:2 от Пирин (Благоевград), а след това бе надвит от Спартак (Варна) със същия резултат.

От друга страна новият ментор на Септември се наложи с 2:0 над Пирин, само че преди този момент сбърка против Берое в Стара Загора.
 Спартак (Варна) победи Хебър (Пазарджик) с 2:1 в мач от efbet Лига
Спартак (Варна) отхвърля да се отпише от елита, " соколите " обърнаха и победиха вял Хебър