Хайдук надви с 1:0 като гост Риека в най-интересния мач

...

Хайдук отново ликува в Ядранското дерби

Хайдук надделя с 1:0 като посетител Риека в най-интересния мач от 11-ия кръг на хърватското състезание. Гола вкара Чидози Ауазием в 51-ата минута, а Кристиан Димитров още веднъж не се появи в игра. Това беше пета поредна победа на " Руйевица " за гранда от Сплит, който се върна на второто място в класирането, а Риека е на дъното дружно с Горица.

Домакините се надяваха да пресечен отрицателната си серия в Ядранското дерби и започнаха нападателно, само че още веднъж си пролича, че нямат хрумвания в нападателен проект. Хайдук търпеливо чакаше шанса си и той пристигна при започване на втората част. Тогава се стигна до безредие в наказателното поле на Риека и Ауазием се ориентира най-бързо, пращайки топката в мрежата.

Хайдук събра 20 точки, само че е надалеч зад лидера Динамо (Загреб), който има 31. На третата позиция е Осиек с 18 пункта.

В другия мач през вчерашния ден Шибеник и Горица приключиха 1:1, а съдията подвигна три червени картона.