Хърватия взе първа победа на Мондиал 2022 – 4:1 над

...

Хърватия изхвърли Канада от Мондиал 2022

Хърватия взе първа победа на Мондиал 2022 – 4:1 над Канада. Световните вицешампиони играха доста по-добре от първия си мач в Катар и справедливо завоюваха. Поражението изхвърля северноамериканците от шампионата.

Хърватите се нуждаеха от поврат, откакто Канада откри още в 67-ата секунда посредством Алфонсо Дейвис..

Хърватия обърна резултата с попадения на Андрей Крамарич в 36-ата и Марко Ливая в 44-ата минута. Освен това Крамарич осъществя още един път, само че беше отсъдена засада. След почивката балканците вкараха още два гола. Крамарич се разписа още веднъж в 70-ата минута, а резервата Ловро Майер го направи в добавеното време.

Хърватите събраха четири точки и излязоха отпред в група F. Толкова има и. В последния кръг международните вицешампиони играят с Белгия и даже и при реми не престават на елиминациите.
Източник: flashnews.bg