Хърватия удари Испания в мач от Лига на нациите с

...

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ ОТ ЛИГА НА НАЦИИТЕ

Хърватия удари Испания в мач от Лига на нациите с 3:2, като всички голове паднаха през второто полувреме. В воин за " шахматистите " се трансформира Тин Йедвай. Защитникът се разписа два пъти, като негово беше и решителното попадение в 93-ата минута. Победата е първа за хърватите в шампионата и те към този момент имат 4 точки, колкото и Англия, а Испания продължава да е водач с 6 точки.

В различен любопитен мач довечера Белгия подчини Исландия с 2:0 в Лига “А ”, група 2. “Червените дяволи ” взеха своето с два гола на Миши Батшуай след почивката и са с три победи от три мача, до момента в който исландците имат единствено загуби в четирите си мача досега. В тази група е и Швейцария, която ще се бори с Белгия за първото място.

В група 3 на Лига " В " Австрия не може да се оправи с Босна и Херцеговина - 0:0 и сигурно ще финишира на второ място, а босненците са първи и печелят промоция за Лига " А ".

В група 2 на Лига " С " интригата остава след минималния триумф на Гърция над Финландия с 1:0. Разликата сред двата тима е 3 точки и всичко ще се реши в последния кръг. Унгария победи с 2:0 Естония, само че е на трета позиция.

Казахстан не съумя да победи Латвия в Лига “D ”, група 1 и мачът приключи наедно - 1:1. Воденият от Станимир Стоилов тим се показва на приливи и отливи и се нуждаеше от наложителни три точки, с цел да резервира най-малко теоритични шансове да догони безспорния водач в групата Грузия. Домакините поведоха с гол на Суюмбаев, само че при започване на второто полувреме Ракелс изравни. В същата група Грузия направи 1:1 като посетител на Андора, само че още преди този мач грузинците си бяха подсигурили първото място.