Хандбалният отбор на Пирин 64 (Гоце Делчев) започна с победа

...

Пирин би завърналия се Асти 91

Хандбалният тим на Пирин 64 (Гоце Делчев) стартира с победа новия сезон в " А " РХГ при мъжете. Неврокопчани се постановиха като посетители над завърналия се след 11 години в елита отбор на Асти 91 (Хасково) с 37:32 (18:14) в среща от 1-ия кръг, играна в зала " Спартак ".

Мачът стартира равноценност, като до 20-а минута на първото полувреме разултатът беше 9:9. Опитният отбор на Пирин, обаче, се отдръпна на почивката с преднина от 18:14. През втората част на моменти " зелените " повеждаха и с 9 гола разлика, само че до края хасковлии съумяха да понижат изоставането си. Най-резултатен в срещата беше Петко Петков от домакини, който означи 12 гола, само че и това не бе задоволително за триумфа.

Във втория кръг Пирин ще гостува на Осъм (Ловеч), който започва със загуба от Спартак (Варна), до момента в който Асти ще гостува в Морската ни столица на хегемона през последните години и първенец Локомотив.