Халфът на Манчестър Юнайтед Андер Ерера не приема обвиненията, че

...

Не се изплюх нарочно върху емблемата на Сити, твърди халф на Юнайтед

Халфът на Манчестър Юнайтед Андер Ерера не приема обвиняванията, че преднамерено е показал пренебрежение по отношение на Манчестър Сити по време на миналото дерби от Премиър лийг. На прибиране към тунела за почивката испанецът се изплю върху емблемата на домакините, която стоеше тъкмо до терена. Логичнo последваха бурни реакции от страна на почитатели на Сити.

“Андер видя запис на въпросната обстановка и е наскърбен от изказванията, че дейностите му са били умишлени - разяснява представител на Манчестър Юнайтед. - Това беше чиста случайност.”

Ander Herrera spitting on the City badge as he leaving the pitch.

RT to annoy a City fan

pic.twitter.com/sbURYuvn8V
— United Report (@ManUtdReport_) April 8, 2018
Ерера се изплю върху емблемата при резултат 2:0 в интерес на тима на Джосеп Гуардиола, само че през второто полувреме “червените дяволи” съумяха да стигнат до крайния триумф с 3:2.

Все още не е ясно дали от Сити ще подадат публично недоволство до Английската футболна асоциация за стореното от играча на гостите. Премиър лийг 33 кръг, събота 7 април  Манчестър Сити 2:3краен резулат  Манчестър Юнайтед