Хакатонът, организиран от и , ще се проведе онлайн от

...
Хакатонът, организиран от и , ще се проведе онлайн от
Коментари Харесай

Иновативни технологични идеи за устойчива градска мобилност ще се съревновават в InnoAirChallenge

Хакатонът, проведен от и, ще се организира онлайн от 2 до 4 юни, с цел да насърчи смели софтуерни решения за бъдещето на транспортните услуги и чистотата на въздух. Наградният фонд за най-добре представилите се тимове е обезпечен от А1 и е на обща стойност 18 000 лв.
си слага за цел да провокира хората с софтуерни познания и умения да потърсят смели и новаторски решения за бъдещето на градската подвижност. Състезанието ще се състои от 2-ри до 4-ти юни 2021 година, в границите на Европейската зелена седмица. Организатори на самодейността са Асоциацията за развиване на София, като координатор на плана INNOAIR от името на Столична община, и, като одобрена компания в областта на телекомуникациите, цифровите и ИТ решения и услуги.
В могат да се включат тимове от двама до пет участници, които имат механически умения, визия за бъдещето и изобретателни хрумвания. Екипите могат да се записват на от 28 април до 31 май 2021 година За да насърчи в допълнение основаването на новаторски решения на провокациите, А1 обезпечава награден фонд на обща стойност 18 000 лв.. Отличеният преди всичко тим ще получи премия от 10 000 лв., второто място ще донесе премия от 5 000 лв., а третото - 3 000 лева. А1 ще предложи и специфични награди на участниците, посочили визионерски хрумвания и добра теоретична подготовка, като им даде опция за присъединяване в Лятната академия на компанията. Стажът в А1 е отлична опция за струпване на на практика умения в действителна бизнес среда, както и работа с върхови технологии и новаторски решения в областта на „ Интернет на нещата “.
Сред главните въпроси, на които разработките на екипите би трябвало да отговорят, са способи за превръщането на градския превоз в София в по-екологично резистентен и прелъстителен за жителите. Други от тематиките са интеграцията на градската подвижност и събирането на противоположна връзка от жителите, както и разпространението на хрумвания за възстановяване качеството на въздуха в градска среда. По време на трите дни на Хакатона тимовете ще имат разполагаем и ментори от академичната и бизнес общественост, които работят по сходни тематики.

Сред членовете на журито, които ще правят оценка създадените по време на хакатона планове за употреба, автентичност и техническо осъществяване, са:
 Хакатон съревновава интелигентни решения за градската подвижност Хакатон съревновава интелигентни решения за градската подвижност
Хакатонът InnoAirChallenge: Making urban mobility smarter ще се състои от 2-ри до 4-ти юни 2021, в границите на Европейската зелена с...
Кристиан Кръстев, заместник-кмет по превоза, Столична община
Димитър Дилчев, шеф, Център за градска подвижност
Светлана Ломева, шеф, Асоциация за развиване на София
Борислав Симеонов, старши шеф „ Информационни технологии и цифрова промяна “, А1 България
Илиян Димитров, управител „ Дигитална промяна “, А1 България
 Столичният общински съвет одобри идея за по-скъпо паркиране, към този момент не оскъпи синята зона Столичният общински съвет одобри идея за по-скъпо паркиране, към този момент не оскъпи синята зона
Столичният общински съвет (СОС) одобри стратегически проект за градската подвижност до 2035 година. Според обяснението, това в действителност е визи...
доцент доктор Атанас Георгиев, декан на Стопански факултет, Софийски университет
проф. доктор Станимир Кабаиванов, декан на Факултет по стопански и обществени науки, Пловдивски университет
Теодора Дачева, заместник-директор на Националното съдружие на общините в Р. България
Организаторите от АРС и А1 чакат потвърждения и от редица други водещи академични преподаватели и представители на софтуерната общественост у нас и ще разгласят цялостния състав на журито на уеб страницата на Хакатона в допълнение. Подробна стратегия, механически условия и разпоредбите за осъществяване на InnoAirChallenge са разполагаем на адрес:
Събитието се организира в границите на плана INNOAIR, финансиран от европейската самодейност „ Иновативни градски действия “ (Urban Innovative Actions). София е първият български град, който бе определен и стана част от общността на новаторските европейски градове. Програмата UIA на Европейската комисия дава опция на огромните европейски градове да тестват новаторски, изобретателни, само че и рискови решения на градски провокации. INNOAIR ползва пробно ограничения в тематичната област „ качеството на въздуха “ и по-специално „ новаторски решения за подвижност и зелено напредване “.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР