Григор Димитров стигна четвъртфиналите в Париж. Българският тенисист постигна експресна

...

Григор Димитров е на четвъртфинал в Париж

Григор Димитров стигна четвъртфиналите в Париж. Българският тенисист реализира експресна победа над Александър Бублик след 6-2, 6-2. Срещата продължи единствено 66 минути.

Това беше шести мач сред Димитров и Бублик, като двамата към този момент са с по три победи. За Димитров това е второ класиране на четвъртфинал в парижката зала „ Берси “. През 2019 година той игра полуфинал, само че загуби от.

За разлика от дуела с Даниил Медведев преди ден, този път Димитров не беше толкоз безапелационен в сервиса си. Голяма роля обаче изиграха грешките на Бублик. Той направи 13 непредизвикани неточности против единствено пет за българина.

Димитров игра дуела с превръзка на лявото бедро. След срещата той изясни, че усетил болки в коляното.

„ Саша е страховит на сервис, изключително във значимите моменти, само че аз съумях да остана в мача. Успях и да разгадавам сервиса му. Не знаеш в какъв ден ще го завариш, само че в последна сметка аз бях много стабилен в целия мач “, сподели Григор.
Източник: flashnews.bg