Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си

...

Григор Димитров се готви за сблъсък с Федерер на US Open

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртифанлите на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис откакто в мач от четвъртия кръг българинът завоюва със 7:5, 6:3, 6:4 против австралиеца Алекс де Минор. Това се случи за малко над два часа игра, уточни БНР Спорт.

28-годишният българин направи следващия си доста стабилен мач в Ню Йорк, като не разреши да загуби подаването си в нито един гейм, а на собствен ред осъществя по един пробив във всеки от трите сета. Освен това Димитров направи и доста по-голямо количество печеливши удари по отношение на Де Минор - 31 против единствено 20 за австралиеца.

В четвъртфиналите във вторник Григор Димитров ще играе с петкратния първенец Роджър Федерер, който по-рано записа чиста победа против белгиеца Давид Гофен.
Източник: manager.bg