Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда

...

Григор Димитров се класира за четвъртфинал в Ротердам

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на шампионата на твърда настилка в Ротердам. Българинът елиминира поставения под номер 5 (Полша). Гришо се оправи след два тайбрека – 7-6(4), 7-6(5) за 109 минути игра. Българинът записа трети триумф в три мача против този противник.

В първия сет двамата сервираха солидно и не се стигна до благоприятни условия за пробив. В тайбрека 31-годишният хасковлия поведе с 4:1 точки, само че Хуркач изравни за 4:4. Последваха нови три следващи разигравания за Григор Димитров, с което той завоюва частта.

При 3-3 гейма във втория сет нашенецът пропиля преднина от 40:15 при личен сервис. Десетият в света проби, само че незабавно по-късно нашенецът направи рибрейк. Стигна се още веднъж до тайбрек, като в него Гришо взе три следващи точки, дръпне с 6:3 и завоюва мача.

, само че даже и това не му оказа помощ.

С успеха Димитров си обезпечи най-малко 56 835 евро от наградния фонд и 90 точки за международната класация. Следващият негов противник ще бъде избран всред Максим Креси, Алекс де Минор и Андрей Рубльов. Последните двама би трябвало да дефинират съперника на Креси.
Източник: flashnews.bg