Григор Димитров се изправя срещу Доминик Тийм в първия си

...

НА ЖИВО: Григор Димитров поведе срещу Тийм в дебютния си мач в Лондон

Григор Димитров се изправя против Доминик Тийм в първия си мач от финалите на АТП в Лондон. Българинът и 24-годишният австриец дават старт на борбата в група " Пийт Сампрас ", където са още международният №1 Рафаел Надал и Давид Гофен.

За Димитров това е дебют в заключителната конкуренция на осемте най-хубави през сезона. Тийм към този момент има едно присъединяване, откакто през 2016. отпадна в груповата фаза след победа над Гаел Монфис и загуби от Новак Джокович и Милош Раонич.

" Дневник " следи дуела в действително време посредством пратеника си в британската столица.

Ключови моменти 17:016:3, 0:1 Гейм за ТиймДоминик Тийм открива резултата във втория сет. Той стабилизира подаването си и добави малко експанзия в разиграванията.16:59Българинът показва доста постоянна игра в първия сет. Той завоюва 89% от точките разиграни на неговия първи сервис. Димитров записа три аса и три двойни неточности.

Той не даде нито една точка за пробив на международния №4.

За сметка на това противникът му беше едвам 37% при първия си сервис.

Dimitrov's on a mission

The Bulgarian wins his first-ever #NittoATPFinals set, 6-3. pic.twitter.com/L9tw4vi0ZY
— Tennis TV (@TennisTV) November 13, 2017
16:556:3 Григор Димитров печели първия сетГригор Димитров завоюва първия сет с 6:3 за 38 минути след доста уверена игра. Българинът затвори частта с гейм на нула, в който не остави никакви шансове на четвъртия в международната класация.

НА ЖИВО: Григор Димитров поведе против Тийм в дебютния си мач в Лондон
© Reuters
16:545:3 Гейм за ТиймАвстриецът остана в сета, откакто завоюва подаването си. Тийм още веднъж позволи съмнения и изоставаше с 15:30, само че тогава първото му подаване се върна, а Димитров позволи няколко неточности от бекхенд.16:495:2 Гейм за ДимитровТрети следващ гейм за българския тенисист, който затвърди пробива си. Димитров позволи трета двойна неточност и имаше леки съмнения, само че съумя да се оправи с предизвикването от международния №4, доближавайки се до триумф в първия сет.16:444:2 Гейм за Димитров (първи пробив в мача)Първото подаване на Тийм още веднъж изчезна и това даде съществено преимущество на Димитров. Българинът стартира да натиска на ретур и държеше под надзор разиграванията.

Той стигна до две точки за пробив при 40:15 и въпреки, че Тийм върна едната от тях, след това позволи двойна неточност.

On his 3rd break point, #Dimitrov's slice gets #Thiem to cough up the error.

Bright start for the Bulgarian - he's up 4-2! pic.twitter.com/NUtY2ThCwV
— Live Tennis (@livetennis) November 13, 2017
16:393:2 Гейм за ДимитровСилно начало за българина в петия гейм, в който без проблем поведе с 40:0. Последва двойна неточност на Димитров и навън от бекхенд по правата, който попадна на сантиметри оттатък страничната линия.

След навън при ретур на Тийм, българинът завоюва и третия си сервис гейм.16:362:2 Гейм за ТиймДвамата покачиха темпото и подвигнаха равнището. Димитров завоюва първата точка след красиво разиграване и показва ужасно придвижване по корта.

Тийм отговори с доста експанзия и вкара два следващи аса.

Димитров се стремеше да взима топката много рано при подаванията на противника си, с което го затрудняваше. Все отново австиецът завоюва своя сервис гейм.

Simply sublime from @GrigorDimitrov... #NittoATPFinalspic.twitter.com/NHgfGkpPZZ

16:312:1 Гейм за ДимитровУверен втори сервис гейм за Димитров. Българинът още веднъж загуби единствено една точка и показва доста високо равнище на първия си сервис.
16:271:1 Гейм за ТиймАвстриецът изравнява резултата в геймовете, въпреки че имаше съществени проблеми. Повече от 10 минути Тийм се бореше, с цел да завоюва подаването си.

Тийм вкара единствено три от първите си сервиси, а Димитров имаше и точка за пробив.

#Thiem has to fend off break point in his first game after missing his first seven first serves, but holds for 1-1. pic.twitter.com/1QtoakU6SA
16:24Българските почитатели в Лондон
Фотогалерия: Голяма българска поддръжка за Григор Димитров в Лондон >       16:211:0 Гейм за ДимитровГригор Димитров открива резултата в дуела, откакто завоюва подаването си. Тийм осъществя първата точка, само че по-късно нямаше отговор на разиграванията на българина.

Той позволи двойна неточност при 40:15, само че по-късно с бекхенд по правата затвори първата част.16:17Начало на двубояГригор Димитров завоюва жребия и открива дуела със сервис.

Group Pete Sampras begins...@GrigorDimitrov makes his #NittoATPFinals debut against @ThiemDomi.

16:09 " Това е особено за мен и особено за всички българи без подозрение. Знам, че има много мои сънародници тук и им благодаря за поддръжката. Те постоянно са страхотни навсяъде по света, където играя ", сподели Димитров преди излизането си за загрявката в " О2 сцена ".

Той разказа противника си като мощен тенисист, с който се надява да създадат завладяващ дуел.

" Григор действително няма никакви недостатъци, изключително тогава, когато има добър ден. Надявам се аз да бъда на равнище против него ", сподели Тийм.
16:06Димитров против ТиймБългарският тенисист има негативен баланс в дуелите със заемащия четвъртото място в международната класация Тийм - две загуби в три мача. През този сезон двамата изиграха два дуела, като си размениха по една победа.

Димитров се наложи с 6:3, 4:6, 6:3 в четвъртфиналите в Бризбейн и след това завоюва шампионата. Австриецът завоюва инфарктна победа с 4:6, 6:4, 7:6 (9) в осминафиналите на мастърса в Мадрид, където стигна до финала. Другата им среща е на шампионата в Акапулко през 2016 година, когато Тийм записа триумф със 7:5, 6:2.
15:59 " Нямам самообладание мачът да стартира. Беше страхотна година за мен, реализирах доста положителни резултати. Имаше и спадове, само че когато тегля чертата, да стигна до тук е специфичен миг за мен. Преди три години бях близо, само че се разминах с една позиция ", съобщи Димитров в навечерието на шампионата, който започва в неделя с дуелите от група " Борис Бекер ".