Григор Димитров с лекота преодоля първия кръг на US Open

...

Експресна победа за Григор Димитров в Ню Йорк

Григор Димитров с лекост преодоля първия кръг на US Open с експресна победа с 6:3, 6:2, 6:2 против американеца Стийв Джонсън. В идващия дуел най-хубавият ни тенисист ще се изправи против спечелилия от срещата сред Брендън Накашима (САЩ) и Павел Котов (Русия).

С успеха Димитров си подсигурява 45 точки за ранглистата на ATP и 121 хиляди щатски $ от наградния фонд.

Българинът надигра изрично Джонсън за 95 минути, беше доста стабилен на своя сервис. Той взе първия сет с пробив в четвъртия гейм, а във втория завоюва подаването на противника в третия и петия.

В последния сет първата ни ракета записа още веднъж два пробива и макар че пропусна първия мачбол, затвори дуела след 40:0 в последния си сервис гейм.

Българинът изпрати 23 аса в полето на американеца с 95-процентова успеваемост при 36/38 в разиграванията в своите сервис геймове. Димитров записа и 35 печеливши удара.

Джонсън не съумя да стигне до нито една точка за брейк.
Източник: clubz.bg