Григор Димитров приключи участието си на Мастърс турнира в Монте

...

Григор Димитров отпадна на полуфиналите в Монте Карло

Григор Димитров завърши присъединяване си на " Мастърс " шампионата в Монте Карло на 1/2-финалите. Първата ракета на България (№29 в света) отстъпи с 4:6, 7:6 (2), 3:6 пред Алехандро Давидович Фокина (Испания).
В началото на мача Григор позволи ранен пробив, а 22-годишният испанец го затвърди за 3:1 и до края на сета на разреши нито един брейкбол в подаването си. Втората част стартира отлично за 30-годишния хасковлия, който проби за 2:0, само че незабавно позволи рибрейк, а в петия гейм още веднъж загуби подаването си и след това изостана с 2:4.

Българският топтенисист върна пробива в 10-ия гейм, когато Давидович Фокина за първи път сервираше за мача, само че взе единствено една точка. Стигна се до тайбрек, в който Димитров взе всяко свое подаване, а в това време осъществя два минибрейка и изравни сетовете на 1-1.

Решаващата част стартира по допустимо най-хубавия метод за Григор - пробив и затвърждаване за 2:0. Последва гейм, траял близо четвърт час, в който Давидович Фокина удържа подаването си след осем прекосявания през тъждество и четири избавени брейкбола.

След това Димитров позволи връщане на пробива, а след това загуби още един път подаването си и изостана с 2:5. При втората си опция да затвори дуела испанецът стигна до три следващи мачбола и материализира втория от тях след 2:44 ч. игра.
Източник: trafficnews.bg