Григор Димитров отпадна на осминафиналите на турнира от сериите Мастърс

...

Григор Димитров отстъпи на Зверев в зрелищен мач в Париж

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на шампионата от сериите " Мастърс " в Париж след загуба с 6:7 (4), 7:6 (3), 4:6 от Александър Зверев (Германия) след два часа и 45 минути игра. Българският тенисист изигра доста добър мач, само че не съумя да в профил четвъртия в международната класация. Във втория сет Димитров избави два мачбола, само че в третия изпусна общо седем благоприятни условия за пробив против олимпийския първенец от Токио.

Димитров трябваше да избавя три точки за пробив още във втория си сервис гейм. Той въпреки всичко ги отрази. При 3:3 обаче Димитров още веднъж позволи непредизвикана неточност и това донесе още два шанса за пробив на противника му. Зверев се възползва още от първата опция и проби след добър минаващ удар. Германецът затвърди пробива си на нула. Димитров завоюва своето подаване, а при 4:5 притисна противника си и стигна до две точки за пробив. Българинът пропусна първата опция, само че при втората принуди Зверев да сбърка със мощен форхенд и изравни резултата.

Стигна се до тайбрек. В него първо след излизане на мрежата, а по-късно след неточност на Димитров, Зверев поведе с 4:2. Германецът си обезпечи четири сетбола. Димитров избави първите два, само че при третия опит Зверев завоюва сета след излизане на мрежата.

Във втория сет и двамата печелеха подаванията си и не допускаха даже шансове за пробив. При 4:4 Димитров получи опция за пробив, само че не съумя да се възползва и прати форхенд в мрежата, а Зверев въпреки всичко измъкна подаването си. Димитров беше постоянен на собствен сервис, само че при 5:6 трябваше да избавя два мачбола на свое подаване. Той се оправи, а по-късно прати и втория сет в тайбрек, още веднъж с помощта на мощния си начален удар.

В тайбрека Димитров притисна противника си и поведе с 5:0. Българският тенисист атакуваше разнообразно и завоюва тайбрека със 7:3.

Димитров имаше преимущество при започване на третия сет. Той още веднъж беше безапелационен на собствен сервис, а по-късно имаше три точки за пробив, само че не се възползва, като при последния си късмет сбърка привидно елементарно воле. Зверев въпреки всичко се измъкна и изравни. При 3:2 в своя изгода Димитров стигна до нови три точки за пробив, само че Зверев още веднъж ги отрази с помощта на сервиса си. В идващия гейм Димитров направи няколко неточности и даде два брейкбола на противника си. След като изпусна общо шест точки за пробив в сета, Димитров позволи още една неточност и Зверев стигна до пробив.

В идващите минути двамата се надлъгваха в дълги разигравания. Димитров имаше късмет за пробив, само че противникът му направи ас. Германецът въпреки всичко взе подаването си и поведе с 5:3. В идващия гейм Зверев стигна до нов мачбол и този път съумя да го завоюва.
Източник: dnevnik.bg