Гръцкият ПАОК победи с 2:1 датския Мидтиланд в среща реванш

...

ПАОК триумфира над Мидтиланд след безпогрешно изпълнени дузпи

Гръцкият ПАОК победи с 2:1 датския Мидтиланд в среща реванш от шампионата Лига на конференциите. Срещата обаче не завърши нито в постоянните 90 минути, нито в спомагателните 30. На стадион "Тумба " се извършиха дузпи, след които ПАОК продължи към осминафиналите в третия по мощ европейски клубен шампионат.

Тимът от Солун загуби първата среща с 0:1 като посетител, само че през днешния ден сподели по-добра игра и се поздрави с триумф в постоянното време, с цел да вкара мача в продължения, а след това и дузпи.

Андрия Живкович в 21-ата и Виериня в 26-ата минути дадоха удобен задатък на домакините, само че влезлият като запаса за гостите Даниел Хьох направи общия резултат еднакъв десетина минути пред приключването на постоянните 90.

При осъществяването на дузпите гърците бяха безгрешни и осъществиха 5 от 5 осъществявания, до момента в който датчаните не устояха на напрежението и напущат конкуренцията.