Голямото дерби от 6-ия кръг в турското първенство между Фенербахче

...

Фенерите удариха Бешикташ в свирепо дерби с 5 червени картона

Голямото дерби от 6-ия кръг в турското състезание сред Фенербахче и Бешикташ се трансформира в същинска корида. Петима футболисти бяха изгонени, а съдията Али Палабиик сподели общо 14 картона и отсъди две дузпи за домакините. Те бяха осъществени от Жулиано и Винсент Янсен. Почетното попадение за " черните орли " вкара Райън Бабел в края на свирепия конфликт.

И двата отбора пропуснаха по няколко положения, преди в 20-ата минута Янсен да бъде повален в наказателното поле. От бялата точка Жулиано откри за Фенербахче. Бешикташ незабавно натисна и Рикардо Куарешма можеше да изравни, само че, останал на чиста позиция, се подхлъзна и нанесе слаб удар. Постепенно мачът се изнерви и реферът стартира да вади картон след картон. В 43-ата минута беше изпъден Куарешма, само че в края на полувремето Луиш Нето от Фенербахче фаулира откъсващия се Талиска и също пое към съблекалните.

ФЕНЕРБАХЧЕ - БЕШИКТАШ 2:1
1:0 Жулиано (20) д.
2:0 В. Янсен (86) д.
2:1 Р. Бабел (87)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Сюпер лиг 6 кръг, събота 23 септември  Фенербахче 2:1краен резулат  Бешикташ