Голяма драма в края на мач на Александър Везенков в

...

Кош в последната секунда разплака Везенков и Сакраменто

Голяма драма в края на мач на Александър Везенков в НБА.

Голдън Стейт Уориърс още веднъж се трансформира в " черна котка " за Александър Везенков и Сакраменто Кингс. " Воините " записаха втората си поредна победа над " кралете " през сегашния сезон, откакто завоюваха със 102:101 (28:31, 28:24, 18:24, 28:22) семейството си в зала " Чейс Сентър " в Сан Франциско. Седемкратните първенци доближиха до триумфа след надвит панер на Клей Томпсън от приблизително разстояние с оставащи две десети от постоянното време, написа Sportal.bg.

Александър Везенков записа най-слабото си показване в нападателен проект от началото на постоянния сезон, откакто приключи срещата с 2 точки при 1/6 стрелба от игра, включително 0/3 от тройката. Все отново най-полезният състезател в Евролигата обогати статистиката си с 5 борби за 17-те минути, които прекара на паркета. Това, което няма да покаже статистиката е, че крилото се оправи добре в отбранителен проект, а също по този начин постоянно взимаше верни решения при раздаването на топката в нахлуване.

По този метод Голдън Стейт продължава мощния си старт на сезона и записва четвъртата си поредна победа, като заема второто място в Западната конференция с баланс от 4-1, какъвто е и този на първенеца Денвър Нъгетс. Сакраменто пък е десети в таблицата на Запад с актив от 2-2.

Голдън Стейт сложи доста мощно начало на мача, най-много с помощта на двете следващи тройки, които Дреймънд Грийн означи в първите минути от срещата - 10:3 в интерес на " воините ". Единствената добра вест за гостите от Сакраменто бе това, че заместникът на Ди`Аарън Фокс в титулярната петица - Дейвиън Мичъл, бързо откри ритъма при стрелбата си и отвърна с две тройки, с цел да помогне на " кралете " да не изостават с толкоз доста - 12:6. Същата разлика се резервира при първото спиране в мача - 18:12 в интерес на Голдън Стейт. Александър Везенков влезе в игра за първи път при оставащи 4:23 и резултат 21:17 в интерес на Уориърс. Мисията му в отбрана бе да се оправи с опазването на Джонатан Куминга, който също се появи от пейката на домакините.

Българският национал имаше опция да се разпише секунди след появяването си, само че пробивът му към коша се оказа несполучлив. Чудесното придвижване на топката на Уориърс пък донесе още две точки към актива им - 25:19. Впоследствие момчетата на Майк Браун минаха на зонова отбрана, което до известна степен обърка нападението на противника и по този начин дистанцията стана едно владеене при 25:22. Водени от ужасно включване от скамейката на новобранеца Колби Джоунс, " кралете " реализираха цялостен поврат до края на първата четвърт, която приключи при 28:31 след тройка в последната секунда на частта на Малик Монк. Везенков бе потребен с 3 битки и солидна отбрана до този миг. Втората четвърт стартира с нова страхотна отбрана от Везенков против Куминга, а по-късно най-полезният състезател в Евролигата осъществя първите си две точки в мача след хитра пресечка зад отбраната на Уориърс - 28:33.

След това обаче Голдън Стейт си върна водачеството след панер и фал на Джонатан Куминга за 39:38. Първият престой на Везенков на паркета завърши при оставащи към 8 минути от втората четвърт. Възпитаниците на Майк Браун подхванаха серия, която им обезпечи задатък от шест точки при 41:47 в средата на втората част. Уориърс съумяха да се оправят с отпущането и още веднъж възвърнаха преднината си, този път при 56:52 към края на първото полувреме. Сакраменто съумя да направи разликата единствено точка след края на първите 24 минути, като резултатът на почивката бе 56:55 в интерес на домакините от Сан Франциско.

" Кралете " записаха мощен старт на третата четвърт, като посредством кошове на Кийгън Мъри и Харисън Барнс отборът на Майк Браун си обезпечи най-голямата преднина досега в мача при 59:68. Голдън Стейт обаче се съвзе към края на интервала и стегна отбраната си, с цел да настигне " кралете " и да направи дистанцията единствено точка при 71:72 след тройка на Дарио Шарич. Момчетата на Майк Браун обаче останаха водачи в резултата, откакто Малик Монк и ДжаВейл МакГий означиха последните точки за интервала - 74:79 за Сакраменто преди началото на финалната четвърт. Александър Везенков влезе за втория си престой в мача при оставащи към шест минути от третата четвърт, само че не съумя да усили персоналния си актив до края на частта.

Кингс позволиха серия от седем следващи точки на старта на последната част, посредством която Голдън Стейт още веднъж си завоюва водачеството при 81:79. Везенков пък още веднъж се завърна на пейката, откакто през днешния ден стрелбата му не беше на равнище - 1/6 от игра, в това число 0/3 от тройката. Мачът вървеше на много по-ниски обороти от този сред двата отбора предходната седмица. Домантас Сабонис възвърне равенството на таблото с хубава пукотевица от приблизително разстояние за 83:83. Двата тима обаче оставиха най-хубавото за последните минути в срещата, в които те непрекъснато си разменяха водачеството. Стеф Къри и Кевон Лууни върнаха Главно следствено управление (на МВР) напред при 89:92, само че Кевин Хъртър и Харисън Барнс още веднъж изведоха Сакраменто с точка напред при 93:92.

В нито един миг обаче дистанцията не прескочи едно владеене, а на влизане в последните 60 секунди игра от постоянното време Кингс водеха с точка при 99:98. Добра отбрана на " воините " им обезпечи основно нахлуване при оставащи 37 секунди на часовника, само че Стеф Къри не се нуждаеше от доста време и бързо размина отбраната на противника, с цел да означи за 99:100. След това обаче Домантас Сабонис още веднъж поведе Сакраменто с точка напред, само че последната дума в мача имаше Клей Томпсън, който вкара победния панер от приблизително разстояние за 101:102 с оставащи две десети от оставащото време. Сакраменто нямаше по какъв начин да стигне до пукотевица във времето и по този начин триумфа отиде в ръцете на домакините.

Стеф Къри приключи като най-резултатен за Уориърс с 21 точки и 5 битки. Дарио Шарич реализира 15 точки и 6 овладени топки от пейката, Андрю Уигинс и Клей Томпсън нанизаха по 14 точки, Дреймънд Грийн завърши с 13 точки и 9 асистенции, а Джонатан Куминга вкара 12 точки.

В отсъствието на Ди’Аарън Фокс другата звезда на Кингс - Домантас Сабонис, поведе колоната на отбора си с 23 точки, 11 битки и 8 асистенции. Малик Монк означи 16 точки, Харисън Барнс наниза 14, Дейвиън Мичъл прибави 13 точки, а Кийгън Мъри приключи с 10 и 6 битки.

ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:

ГОЛДЪН СТЕЙТ: Стеф Къри, Клей Томпсън, Андрю Уигинс, Дреймънд Грийн, Кевон Лууни

САКРАМЕНТО: Дейвиън Мичъл, Кевин Хъртър, Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис
Източник: petel.bg