Голяма част от малките и средни компании, опериращи онлайн, разчитат

...
Голяма част от малките и средни компании, опериращи онлайн, разчитат
Коментари Харесай

Над половината от онлайн търговците у нас отчитат проблеми с плащанията в пикови периоди на намаления

Голяма част от дребните и междинни компании, опериращи онлайн, разчитат на приходите от сезонни продажби, с цел да продължат активността си. Над половината (52%) споделят за проблеми с заплащанията при пикови интервали, спрямо 43% през 2021 година Това сочи последното изследване на Paysafe (NYSE: PSFE) “Изгубени в преводите ”, направено през октомври 2022 година от Sapio Research измежду 1163 дребни и междинни бизнеса от Съединени американски щати, Англия, Канада, България, Италия, Германия, Австрия, Бразилия, Мексико, Чили, Перу и Колумбия. 

Почти три четвърти от всички респонденти (74%) споделят, че за тях системите за заплащане не престават да бъдат съществено конкурентно преимущество. Сред най-често срещаните проблеми, които водят до към 100 000 $ междинна загуба измежду 31% от бизнесите, са закъснение на системата за заплащане (46%) и несполучливи авторизации на разплащанията (31%). Над половината (51%) от търговците в България изпитват сходни усложнения.  

Този проблем придобива още по-голямо значение поради напъните на търговците да задържат клиентите до стадия на заплащане. Близо три четвърти (74%) сочат, че незавършването на покупката е водещ проблем през 2022 година (спрямо 69% през 2021 г.), а 61% споделят, че тзи наклонност се е засилила през последните 12 месеца (спрямо 49% през 2021 г.). Като вероятни аргументи бизнесите показват техническите проблеми, в това число сривовете при заплащане (14%) и неспособност на клиентите да заплатят с желания от тях способ (17%).

Респондентите споделят, че измежду методите да подобрят потребителското преживяване при заплащане и да реализират преимущество пред съперниците им, е консолидираното на нови платежни технологии. Така ще дават повече сигурност, надеждност и резултатност. Около три четвърти (73 %) считат, че въвеждането на някои от по-новите способи за заплащане би спомогнало за увеличение на добавената стойност за техния бизнес. Въпреки интереса към новите способи за заплащане, дебитните карти (75%) и кредитните карти (72%) остават водач. В България обстановката е сходна, като 81% от бизнесите са интегрирали опцията за заплащане с дебитна карта, а 66% - с кредитна.

Афшин Яздиан, президент Търговски решения в Paysafe, разяснява: " По време на празничния сезон системите за обработка на заплащания ще бъдат сложени пред тестване, което ще затвърди какъв брой значима е ролята им. Предлагането на повече способи за заплащане дава опция на търговците да получат преимущество, като обезпечат безпроблемно потребителско преживяване, подобрят конвертирането и в последна сметка съумеят да избегнат загуби по време на натоварените интервали. "  
Източник: econ.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР