Гол с глава на Крис Ууд късно през второто полувреме

...

Бърнли взе три точки срещу Астън Вила след пълен обрат

Гол с глава на Крис Ууд късно през второто полувреме донесе триумфа на Бърнли след поврат над Астън Вила в същински трилър на „ Търф Мур”. Бирмингамци водеха в резултата с 2:1 14 минути преди края, само че гол на Дуайт МакНийл, след което центриране от него за Ууд донесоха триумфа за „ виненочервените'' с 3:2.

Гостите преобладаваха през първото полувреме, а Оли Уоткинс материализира превъзходството на Вила, засичайки ниско центриране отляво.

Стражът на Бърнли Ник Поуп направи редица спасявания, а домакините изравниха след удар с глава на Бей Мий, след което пристигна нов гол, който изведе Вила напред за 2:1

Все отново Бърнли осъществя два гола до края на мача, откакто имаше единствено пет вкарани гола в последните си осем семейства в Премиър лийг, с цел да запише триумфа.

Бърнли остава 15-и и са на 10-точки пред 18-ия Фулъм, който играе с Брайтън в сряда.
Източник: fakti.bg