Глазгоу Рейнджърс победи с 1:0 руския Уфа и е близо

...

Джерард уверено води Рейнджърс към групите

Глазгоу Рейнджърс победи с 1:0 съветския Уфа и е покрай класиране за груповата фаза на Лига Европа. Пред 50 000 свои почитатели на " Айброкс " шотландският гранд стигна до най-малък триумф с помощта на гола на Конър Голдсън в 41-ата минута. Отборът на Стивън Джерард доминираше преди почивката, когато имаше и други положителни положения пред вратата на Александър Беленов. През второто полувреме домакините действаха по-внимателно.

За последно Рейнджърс игра в груповата фаза на някой от двата европейски шампионата през сезон 2010/11. Под управлението на Джерард " сините " нямат загуба към този момент в 10 следващи публични мача. Дебют за шотландците направи новото попълнение Кайл Лафърти, а ветеранът на вратата Алън Макгрегър попречи на Дмитрий Живоглядов да изравни малко след гола на Голдсън.