Германия победи с 4:2 Коста Рика в последния си мач

...

Германия победи Коста Рика, но излетя от Мондиала за втори пореден път още в групите

Германия победи с 4:2 Коста Рика в последния си мач в груповата фаза. Тимът обаче отпадна за втори следващ път още в групите, откакто Япония победи с 2:1 Испания и японците и испанците продължиха напред.
Прочетете още
В 10-та минута Германия съумя да открие резултата, откакто Раум центрира в наказателното поле, а Серж Гнабри засече с глава и откри резултата.

В 58-та минута Коста Рика изравни, след като  Кейшер Фулер комбинира на двойно с Джоел Кемпбъл, след което центрира за Джохан Венегас, който стреля с глава, само че Нойер избави. При добавката Йелцин Техеда съумя да чукне топката в мрежата и да изравни резултата.

След гола Германия нацели три следващи греди на два пъти след удари на Мусиала и един път след удар на Рюдигер.

В 70-та минута в Кемпбъл центрира от фаул Кендал Уостон смъкна с глава за Селсо Борхес, който се опита да стреля. Топката рикошира, след което Хуан Пабло Варгас означи за 2:1 и при този резултат Коста Рика продължаваше напред за разлика от Испания.

В 73-та минута Фюлкруг подаде към Кай Хаверц, който от близко изравни - 2:2.

В 85-та минута след центриране на Гнабри Хаврец означи за 3:2.

Крайният резултат - 4:2 оформи Фюлкруг, който засече центриране на Сане.

Победата не стигна за Германия, тъй като отборът събра 4 точки и остана трети, Япония завоюва групата с 6 точки, а Испания остана втора също с 4 точки, само че по-добри индикатори от немците. Коста Рика приключи на последното място с 3 точки.

Коста Рика:  Кейлор Навас, Оскар Дуарте, Кендал Уостън, Хуан Пабло Варгас, Кейшер Фулер, Селсо Борхес, Йелцин Техеда, Браян Овиедо, Брандон Агилера, Джоел Кемпбъл, Йохан Венегас

Германия:  Мануел Нойер, Давид Раум, Антонио Рюдигер, Никлас Зюле, Йосуа Кимих, Леон Горецка, Илкай Гюндоган, Лерой Сане, Джамал Мусиала, Серж Гнабри, Томас Мюлер
Източник: trafficnews.bg