Германия победи Франция с 2:1 в полуфинала за жени на

...

Германия преследва 9-а евротитла при жените

Германия победи Франция с 2:1 в полуфинала за дами на европейското състезание и в разногласието за купата ще излезе против домакините от Англия в неделя на " Уембли ".
Капитанката Александра Поп беше основната героиня на терена и вкара и двата гола за Бундестима.
В 40-ата минута Свеня Хут центрира отдясно и прати топката към точката на дузпата, където Поп изпревари директния си надзирател и от въздуха засече кълбото за 1:0.
Пет минути по-късно Диани стреля отдалеко, топката се удари в страничната греда, срещна тялото на вратарката на Бундестима Мерле Фромс и влезе в мрежата – 1:1.
В 76-ата минута Поп отново беше над всички. И този път бе повторена комбинацията от първия гол. Хут центрира в наказателното поле, а капитанката този път с глава означи за 2:1.
Финалът е в неделя, 31 юли. Германия ще гони девета европейска купа, а англичанките – първа.
Източник: duma.bg