Гърция не се смили над Северна Ирландия и игра за

...

Гърция не се смили над Северна Ирландия

Гърция не се смили над Северна Ирландия и игра за достойнството си в последния си мач от група 2 на дивизия " С " на Лигата на нациите. Мачът бе протоколен за южните ни съседи, които към този момент бяха спечелили групата, до момента в който за гостите той бе на живот и гибел в борбата за оцеляване в дивизията. Въпреки това елините се постановиха с 3:1, само че гостите извадиха шанс, че в другия мач Косово победи Кипър с 5:1 и по този начин ирландците се избавиха на косъм от изпадането.

Димитрос Пелкас даде преднина на домакините в 14-тата минута, само че единствено четири по-късно Шейн Лейвъри възвърне равенството.

През второто полувреме обаче гърците изковаха успеха си с попадения на Йоргос Масурас в 55-ата и Петрос Манталос в 80-ата минута.

Така Гърция приключва на 1-вото място с 15 точки и минава в по-горната дивизия. Северна Ирландия завършва на 3-тата позиция с 5 точки, колкото има и 4-тия Кипър, който обаче е с по-лоша голова разлика и това се оказа решаващо.