Футболната лига в Англия зарадва привържениците на Ливърпул с информацията,

...

ФА успокои мърсисайдци преди дербито с Манчестър Сити

Футболната лига в Англия зарадва последователите на Ливърпул с информацията, че Садио Мане няма да бъде наказван поради случката със Стефан Лихтщайнер от миналия мач против Арсенал. В началните минути на дуела двамата се сдърпаха в наказателното поле на гостуващия тим, само че съдията Майкъл Оливер видя добре обстановката и реши даже да не вади картони играчите. Имаше апели за налагането на наказания и на двамата, само че от ФА обясниха, че нямат пълномощия за това. По принцип те преглеждат проблеми и могат да дефинират санкции единствено в случай че по време на самия дуел реферът не е забелязал това.

Евентуално наказване щеше да извади Мане от дербито с Манчестър Сити, което ще се играе в четвъртък. Премиър лийг 21 кръг, четвъртък 3 януари  Манчестър Сити 22:00предстои  Ливърпул