Футболистите на Хитрино постигнаха минимална победа с 1:0 над Кубрат

...

Хитрино с минимална победа над Кубрат 2016

Футболистите на Хитрино реализираха минимална победа с 1:0 над Кубрат 2016 в среща от шампионата в Трета лига – Североизток. Голът във вратата на Димитър Лазаров означи един от двамата централни бранители на Хитрино Боян Николов още в 13-ата минута. Разбъркване в наказателното поле на гостите с неумела интервенция на бранителите и вратаря разреши на Боян Николов от непосредствена непосредственост да забие топката в мрежата. Мачът мина под диктовката на Хитрино, само че и гостите имаха своите положения.

В нахлуване те разчитаха на Гюрсес Александров, Петър Петров и Десислав Петков, подпомагани от Георги Ненков, Илиян Георгиев и Александър Недев. Въпреки старанието и желанието им за отбелязване на гол това не се случи до края на дуела, с помощта на доста положителната игра на отбраната на Хитрино. Многото пропуски на нападателите на домакините резервираха минималната преднина до края на срещата. Новите 3 точки в актива изведоха Хитрино на четвъртото място в класирането, до момента в който загубата прати отбора на Кубрат 2016 на деветото място.