Футболистите на Атлетик (Билбао) надиграха състава на Виляреал с 2:1

...

Дузпа донесе победата на Атлетик (Билбао) над Виляреал

Футболистите на Атлетик (Билбао) надиграха състава на Виляреал с 2:1 вкъщи в мач от десетия кръг на испанското състезание. Домакините означиха първия гол посредством Раул Гарсия в 14-та минута, само че след към половин час игра равенството бе възобновено след точната намеса на Франсис Коклен. След почивката Атлетик стигна до трите точки след осъществена дузпа от Икер Муниаин в 77-та минута.

Пет по-късно Алекс Беренгер можеше да постави точка на разногласието след нов углавен удар, само че се провали и по този начин резултатът остана неизменен. В подреждането баските са седми с 16 точки след девет изиграни срещи, до момента в който „ жълтата подводница “ е на 13-о място с 11 пункта. В идващия кръг Атлетик гостува на Еспаньол, до момента в който Виляреал приема Кадис.
Преди това Елче и Еспаньол поделиха точките след тъждество 2:2.
Източник: bnr.bg